Renovuješ svého Fiátka ? Poděl se s námi ...

Renovuješ svého Fiátka ? Poděl se s námi ...

Hledáme renovátory Fiátků, ať už 126, nebo 500, kteří by se rádi, klidně i anonymně podělili s ostatními o fotografie z renovace, různé postřehy a třeba i nějakým článkem, který Vám na našem webu zveřejníme. Často při svých renovacích narazíte na problémy, které již ostatní vyřešili a tak vznikl tento nápad. Galerie budeme umísťovat do jedné stránky, kde můžete čerpat inspiraci :) Tak kdo bude první ? Pokud máte zájem, napište mi na 126revo@seznam.cz. Děkujeme

4. Auto Moto Srazík

4. Auto Moto Srazík

Pokud nemáte plány na tento rok, pojeďte se s námi 10.-12.7.2020 podívat do Kempu Buňkov, kam vyrážíme společně s dalšími majiteli vzduchem chlazených dvouválců. Pokud Vás akce zajímá, nebo se chcete dozvědět nějaké informace, klik na odkaz :)

Co bych měl vědět před koupí Fiátku 126, nebo 500

Co bych měl vědět před koupí Fiátku 126, nebo 500

Ať už jste fanda těchto aut a nebo jen někdo, komu tyto autíčka padly do oka a toužíte se stát majiteli, máme tu pro Vás tento článek ve kterém se zaměříme na pár základních informací, co byste měli vědět před tím, než se stanete majiteli těchto ikonických vozů. Pokud Vás tento článek zajímá, klik na tento odkaz.

Bílé koženkové potahy Fiat 126, aneb v bílých rukavičkách jako pán

Bílé koženkové potahy Fiat 126, aneb v bílých rukavičkách jako pán

Na přání jsme ušili další potahy, které putují až do Velké Británie. Majitel nám zaslal kvalitní bílou čalounickou koženku s molitanem, který zajistí vyšší komfort a nekompromisně suprový vzhled interiéru. Ještě bílý potah na volant a bílé rukavičky a hurá do světa :) Na potahy se můžete podívat v tomto odkaze.

Jak nejlevněji zvýšit výkon motoru

Jak nejlevněji zvýšit výkon motoru

Často kladená otázka, se kterou se setkávám je, jak co nejlevněji zvýšit výkon motoru, oživit ho, ale na druhou stránku zachovat dlouhou životnost motoru. Vždycky, než se pustíte do nějaké takové přestavby si musíte uvědomit, že nic není zadarmo, ačkoliv se jedná o "levnější" úpravy, ve finále tato kompletní úprava bude nějaké peníze stát. V tomto článku se budeme věnovat tomu, jak motor oživit a nebudeme muset objednávat speciální díly, které jsou často velice drahé. O "brutální úpravě motorů" se pověnujeme v jiných článcích. Níže uvedené informace v tomto článku jsou mnou ověřené úpravy, které fungují a nestojí tolik peněz.

Trabantem i Fiatem z Indie až domů - rozhovor s Honzou Setvínem

Trabantem i Fiatem z Indie až domů - rozhovor s Honzou Setvínem

Před časem jsme Vás prosili o nějaké otázky na Honzu Setvína, co by řidiče Fiatu 126 žlutého cirkusu Dana Přibáně. Vámi položené otázky nám Honza vypracoval a tady máte odpovědi :) Pokud by Vás ještě něco zajímalo, ptejte se dole v komentářích, Honzu odkážeme na dotaz, aby Vám odpověděl. Odpovědi jsou jasné a stručné, ostatně mrkněte do článku :)

Potahy pro Fiátky 126 a 500

Potahy pro Fiátky 126 a 500

Ve světě vzduchem chlazeného dvouválce se pohybujeme dlouhá léta, procestovali jsme tisíce kilometrů. Do našich Fiátků nastupujeme a vystupujeme na rozpálené sedačky několikrát za den a sehnat nějaké zachovalé originální potahy je prakticky nemožné. Když se nám narodili děti a začaly mluvit, několikrát za den jsme v létě slyšeli, "tatínku, maminko to pálí". Již dlouho plánujeme výrobu vlastních potahů, nejen kvůli rozpáleným sedačkám, ale také samozřejmě kvůli vzhledu interiéru. Kdo se bojí nesmí do lesa, no a tak jsme si jeden den půjčili retro potahy z Fiatu 126, podle nich vytvořili střihy a začaly šít vlastní. V současné době jsme ušili několik potahů a pokračujeme dále. Koukněte na fotogalerii.

RENOVACE MOTORU A PŘEVODOVKY FIAT 500 - STAVBA 600CCM 2019

RENOVACE MOTORU A PŘEVODOVKY FIAT 500 - STAVBA 600CCM 2019

Máme za sebou další generálku motoru a převodovky do Fiátku 500. Když to tak zpětně vemu, motor byl absolutně po smrti. Vodítko ventilu a hlava KO, vačka KO, blok vydřený KO, ložiska na klice KO, rozvody KO a našel bych dalších asi 10 KO. Motor jsme vzkřísili, dokonce zvýšili jeho výkon na 600ccm z původních 500ccm. Převodovka a startér také prošla kompletní generálkou. Majiteli přejeme mnoho šťastně najetých kilometrů a pokud Vás to zajímá, mrkněte na fotogalerii v tomto odkazu. Určitě Vás zajímá i cena motoru. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice častý stav motorů, který je absolutně po smrti a zákonitě nemůže fungovat jak by měl, tak tuto opravdu sepíšeme pro představu a umístíme do kategorie Fiat Service v hlavním menu.

Hledáme to teamu šikovného elektrikáře

Hledáme to teamu šikovného elektrikáře

Pokud víš o někom, kdo má blízko k veteránům a rozumí startérům, dynamům, nebo alternátorům určitě mu na nás předejte kontakt. Sháníme někoho do teamu, kdo by pro nás tyto komponenty repasoval. Práce je hodně, nestíháme a potřebujeme trochu zrychlit :) Pokud máš zájem o bližší informace, napiš mi na email 126revo@seznam.cz a nebo na telefon 775043130. Dííky :)

PŘEDĚLÁNÍ PŘÍSTROJOVÉ DESKY FIATU 126 NT NA FIAT CC SPORTING

PŘEDĚLÁNÍ PŘÍSTROJOVÉ DESKY FIATU 126 NT NA FIAT CC SPORTING

Máme tu pro Vás jeden fotonávod, začínáme úpravou otáčkoměru. Pokud Vás to zajímá, klik sem.

Podvozek a jeho úpravy

Podvozek a jeho úpravy

Možnosti úprav podvozku na vozu Fiat 126 jsou veliké a cenově se pohybují od několika korun až po desítky tisíc. V tomto článku se zaměřím především na cenově dostupné úpravy. Fiat 126p má oproti vozům Italské produkce vyšší světlou výšku která ve spojení s vyšší stavbou karoserie a úzkým rozchodem kol dělá z Malucha nestabilní vůz který lze lehce otočit na střechu. Tomu lze částečně zabránit úpravou podvozku. Částečně píši proto, že i s upraveným podvozkem jdou dělat kotrmelce. :-)

Upravené sání č.1

Upravené sání č.1

UPRAVENÉ SÁNÍ Č.1 Správný přísun čerstvého a čistého vzduchu je velice důležitá součást motoru a správné přípravy směsi. Samozřejmě správná úprava hraje velikou roli při zvyšování výkonu auta. Jedno z možných řešení je toto sání, které není náročné na úpravu a nevyžaduje další složité úpravy. Každý šikovný kutil si jej může doma také vytvořit. Filtr vzduchu zústává stejný seriový. Malý návod naleznete zde.

Kódy barev a lakování Fiat 126

Kódy barev a lakování Fiat 126

Často se mě ptáte, jakou barvu vlastně máte na svém autě, respektive informace pro svého lakýrníka, aby dokázal namíchat tu správnou barvu. Na karoseriích, nebo štítcích naleznete různé čísla, podle kterých však nelze zjistit, o jakou barvu se přesně jedná,protože se jednalo o označení barev pro trhy RVHP, kde poté na západní trhy mohly mít dva stejné odstíny, dvě různá označení. Dal jsem Vám dokupy vzorníky jak pro italskou produkci, tak pro polskou, jen si z nich musíte vybrat správný odstín.

500mania

500mania

Vlastníš Fiátka 500 a nebo naopak sháníš toto autíčko ? Právě proto vznikla facebooková stránka 500mania, na které najdete inzeráty a další zajímavé počtení tohoto vzduchem chlazeného dvoucálce. Pokud jsi aktivní na Facebooku, klikni sem a dozvíš se více :) Navštívit můžete i stránku www.500mania.cz !!!

FIAT 500 11.2019 - SERVIS NEBRZDÍCÍHO AUTA A VYLADĚNÍ MOTORU

FIAT 500 11.2019 - SERVIS NEBRZDÍCÍHO AUTA A VYLADĚNÍ MOTORU

Majitel nám auto dovezl, protože se přes noc počůrávalo a zanechávalo pod sebou loužičku a také na celkovou posezóní kontrolu a seřízení. Jak to tak bývá, po celkové obhlídce jsme zjistili, že auto nebrzdí, při dotažení hlavy válců jsme zjistili, že jeden šteft je strhnutý. Veškeré problémy jsme vyřešili, zrepasovali karburátor, rozdělovač a další. Na jaře nás čeká kompletní generálka podvozku. Těšíme se, prozatím se můžete podívat do galerie.

Zlatá prasátka a PF 2020

Zlatá prasátka a PF 2020

A co Vy? Viděli jste letos zlatá prasátka ? Já osobně jsem je stihl i vyfotit a o fotku se s Vámi podělím v tomto článku :))) V novém roce pro Vás připravuji spousty novinek na tomto webu, prozradit můžu například videonávody, ve kterých Vás naučím pár užitečných rad a fíglů, máte se na co těšit. A na závěr Vám všem přeji jen to nejlepší do nového roku a co nejvíce kilometrů s Fiátky na cestách :)

Garage REVORACING FIAT500126 vol. 4 ( 3.11.2019 )

Garage REVORACING FIAT500126 vol. 4 ( 3.11.2019 )

Jak to u nás aktuálně vypadá ? Zima se pomalu blíží, práce na Fijátcích se hromadí ... mrkněte na videjko :)

III. Mezinárodní sraz závodních a sériových nejen Fiatů

III. Mezinárodní sraz závodních a sériových nejen Fiatů

Je to tu, opět a znova je na čase vypálit pavouky z výfuků !! Místo, termín a další informace budou včas zveřejněny ! Prozatím se můžete podívat na naše předchozí závody, které jsme konali. Akce bude určena nejen pro závodní auta, ale i pro absolutně seriové vozy, kde bude moci jezdit každý !!! Pokud Vás akce zajímá, klikněte na tento text, který Vás odkáže na facebookovou událost, kde naleznete veškeré informace !! :)

Newsletter, aneb novinky až k tobě na email

Newsletter, aneb novinky až k tobě na email

Líbí se ti náš web a jsi častým návštěvníkem ? Nechceš si nechat ujít novinky, aktuality a celkově náš svět vzduchem chlazeného dvouválce ? Využij možnost nového NEWSLETTERU a budeš o tomto dění informován na tvůj email :)

Stanový přívěs SPU 500 vol.1 - jak jsem přijel domů a první rozložení

Stanový přívěs SPU 500 vol.1 - jak jsem přijel domů a první rozložení

Stanový přívěs SPU 500 vol.1 - jak jsem přijel domů a první rozložení. Takto jsme ho přivezli domů a takto vypadá :) Ještě to bude chtít nějakou tu péči, aby byl v suprovém stavu, ale důležité je, že je doma. Mrkněte ...

Branďáci na 16. Maluchiádě 6.-8.9.2019 pořádané 126FAN.CZ

Branďáci na 16. Maluchiádě 6.-8.9.2019 pořádané 126FAN.CZ

Máme za sebou skvělý vzduchem chlazený sraz, tentokrát v Jesenici u Rakovníka a to 16. Maluchiádu, která se konala 6.-8.9.2019. Mrkněte na videjko ze srazu, které mluví za vše :)

Lego Fiat 126 ve třech variantách

Lego Fiat 126 ve třech variantách

Máme pro Vás v nabídce lego Fiátky a to hned ve třech variantách. První je klasický Fiat 126 žluté barvy, pak Fiat 126 ELEGANT červené barvy a jako poslední perla Fiat 126 ELEGANT + karavan. Lego si můžete koupit na našem eshopu www.fiat500126.cz

POZOR, máme nový FACEBOOK: FIAT SERVICE

POZOR, máme nový FACEBOOK: FIAT SERVICE

Díky nějakému dobrákovi nám byl vymazán facebookový profil a s ním kompletní profil mého webu, proto jsem musel založit nový. Pokud máte zájem aktuálně sledovat mé práce, diskutovat, radit se, klikněte na tento text a nebo si do vyhledávače napište tuto adresu ať Vám nic neuteče :) www.facebook.com/Fiat-Service-1129481573926431

Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting

Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting

Ještě jedna malá galerie ze srazu na Slovensku :)

Branďáci a Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting

Branďáci a Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting

Máme za sebou další skvělý sraz, tentokrát Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting konaný na Slovensku dne 28.6.-30.6.2019. Moc děkujeme organizátorům za skvělý zážitek, takto by to mělo vypadat :) Vzduchem chlazená atmosféra, skvělá parta lidí :) Koukněte na video ze srazu, kliknutím na tento text ...

Novinky eshopu fiat500126.cz červen 2019

Novinky eshopu fiat500126.cz červen 2019

Náš obchůdek provozujeme již 10 let a pro lepší a pohodlnější nakupování kompletně fotíme veškeré produkty do nové podoby. V současné době máme nafoceno přes 80% veškerých produktů a stále pokračujeme. Neustále přidáváme nové a nové produkty a ty, které nemáme skladem, pro Vás objednáme. Mrkněte na novou várku a nebo na kompletní nabídku na www.fiat500126.cz

Zahájili jsme výrobu autopotahů na Fiátky 126 a 500

Zahájili jsme výrobu autopotahů na Fiátky 126 a 500

Konečně jsme našli chuť a sílu na to zahájit výrobu autopotahů na naše mazlíčky Fiatky 126 a 500. V současné době ladíme střihy aby potahy krásně padly...do budoucna budeme potahy nabízet v různých barevných variantách ale také nám budete moci dodat svou látku a my Vám Vaše potahy ušijeme. Sledujte náš eshop www.fiat500126.cz a nebo náš web a budete informovaní o výrobě.

Kompletní oprava karburátoru Fiat 500 Weber Tipo 26IMB10

Kompletní oprava karburátoru Fiat 500 Weber Tipo 26IMB10

Dobrý den, pěkně prosím, bylo by možné vyměnit osičku mého karburátoru ? Jasně, proč ne ... takhle vypadá karburátor po kompletní generálce :)

Třicatění s Fijátky 24.-26.5.2019

Třicatění s Fijátky 24.-26.5.2019

Náročný víkend je za námi, až na menší spršku všechno dopadlo suprově. Všem moc díky za pohodový víkend a budeme se těšit na další akci :) Po kliknutí můžete shlédnout VIDEO z akce :)

500 Oprav na Balkáně 2019

500 Oprav na Balkáně 2019

Bylo nás šest. Čtyři kluci a dva vozy Fiat 500. Třináctidenní, letní jízda Balkánem, která začala potřebou před problémama utíkat a nakonec nás donutila neustávajícíma opravama problémy řešit. Za 3700 kilomerů zažiješ spoustu věcí, potkáš spoustu lidí, uvaříš spoustu snídaní a uvaříš spoustu dílů tohohle italskýho skvostu. Celý film můžeš shlédnout pod tímto odkazem :) Přejeme příjemnou podívanou ...

Nejnovější komentáře

 

Newsletter

Chcete si občas nechat od nás zaslat aktuality? Vyplňte Váš e-mail.