Fiat 500 110 F Nuova 500 - generálka podvozku, motoru a další 2017

Fiat 500 110 F Nuova 500 - generálka podvozku, motoru a další Dnes k nám do dílny zaparkoval další kousek, tentokrát Fko z roku 1970 :) Čeká nás kompletní generálka podvozku, brzd, motoru a další věcí, které na autě najdeme. Do jara z něho bude fešák :) Mám za sebou motor, převodovku, lakování motorového prostoru, skládání zadní nápravy a další, mrkněte do článku.

Fiat 500 110 F Nuova 500 - generálka podvozku, motoru a další 2017

7.2.2018

          Motor je hotový, převodovka také. Zadní náprava je složené, čeká nás montáž převodovky a motoru.

14.1.2018

          Motorový prostor dostal novou barvu, zadní část podvozku je také ošetřená proti korozi. Motor čeká na nový výbrus, převodovka na nová kola do ní, bude nás čekat výměna stromečku a jedničkového kola. Zadní náprava čeká na komaxit.

21.12.2017

          Dynamo dostalo nová ložiska, bylo složené. Vzhledem k tomu, že motor musí dostat nový výbrus, tak veškeré komponenty na motor mám připravené a nemůžu bez válců dál, dneska došlo na zadní nápravu. Dneska jsem sundal kompletně celou zadní nápravu. Zjistil jsem, že obložení na zadních kolech je volné, upadlé. Šrouby zadního uložení ramena byly křivé, asi demontáží se ohnuly jak byly přirezlé. Dále jsem očistil motorový prostor a připravil vše na lakování. Spodek auta jsem očistil a připravil taktéž na lakování. 

12.12.2017

       Nějak se začít musí a tak začínám, jak jinak, než motorem a převodovkou. Po demontování převodovky jsem bohužel zjistil, že ozubená kola jsou již skoro po smrti a mají za následek hlasité hučení jedničky a špatného řazení. Bohužel po nějaké doby by kvalty začaly vypadávat a nehledě na to, že špony prošly celou převodovkou, takže jsme byli nuceni sehnat jinou. Co se motoru týče, sice jel jako drak, ale všeho dočasu. Prasklé ložisko na klikové hřídeli, protočená vrtule měla za následek silných vibrací plechů chlazení a špatného proudění vzduchu. Termostat jsem našel v tunelu a o mazací soustavě ani nemluvím, klasicky motorem prošel nějaký bordel, takže vydřená vačka, protikus atd. Motor je připravený na skládání. Hurá na to, ostatně můžete sledovat v galerii, jak mi to jde :) 

do 12.2017

      Postupem času Vás budeme informovat o aktuálních opravách na tomto vozu. Určitě sledujte náš facebook, kde se dozvíte veškeré aktuality. Často se mě ptáte, jak jsem na tom s časem na motory, převodovky a Vaše auta...všem, co se ptali se omlouvám, ale fronta je tak dlouhá, že nevidím na konec :(  Potřeboval bych k sobě do dílny nějakého nadšence, který by mi pomohl.

 

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Jaký je rok?:

 

  

 

  

 

 

 

 

Newsletter

Chcete si občas nechat od nás zaslat aktuality? Vyplňte Váš e-mail.