Trabantem i Fiatem z Indie až domů - rozhovor s Honzou Setvínem

Před časem jsme Vás prosili o nějaké otázky na Honzu Setvína, co by řidiče Fiatu 126 žlutého cirkusu Dana Přibáně. Vámi položené otázky nám Honza vypracoval a tady máte odpovědi :) Pokud by Vás ještě něco zajímalo, ptejte se dole v komentářích, Honzu odkážeme na dotaz, aby Vám odpověděl. Odpovědi jsou jasné a stručné, ostatně mrkněte do článku :)

Trabantem i Fiatem z Indie až domů - rozhovor s Honzou Setvínem

TIP PRO VÁS: Už jste viděli všechny díly seriálu Trabantemz Indie až domů ? Pokud ne, tady máte odkaz na kompletní sérii :)

Před časem jsme Vás prosili o nějaké otázky na Honzu Setvína, co by řidiče Fiatu 126 žlutého cirkusu Dana Přibáně. Vámi položené otázky nám Honza vypracoval a tady máte odpovědi :) Pokud by Vás ještě něco zajímalo, ptejte se dole v komentářích, Honzu odkážeme na dotaz, aby Vám odpověděl.

Z Indie tam a zase zpátky
Jan Setvín


1) Co ti tahle cesta dala a naopak vzala?

V podstatě mi nevzala nic. Dala mi spoustu zkušeností a nový pohled na to, jak se postavit k různým problémům, které mi život přináší.

2) Poté, co jsi řekl, jak tohle auto může někdo milovat, pořídil by sis ho?

I když jsem na to auto nadával a na jednu stranu ho nenáviděl, na druhou stranu jsem se do něj zamiloval. Cestou domů jsem si ho skoro koupil přes internet (shodou okolností také žlutého), ale než jsem se paní zpět ozval, stihla ho bohužel prodat.

3) Jel bys opět někam tímhle autem?

Ano, neměl bych s tím problém. Třeba na nějaký hezký sraz Maluchů.

4) Co tě vedlo k tomu nabourat na začátku cesty Trabant?

To člověk nedělá schválně. Nechal jsem se unést okolím a prostě jsem jen nedával pozor na cestu.

5) Jel bys opět na cestu s Danem Přibáněm?

S Danem nemám žádný problém. I když jsem od něj dostával pořádnou „sodu“ za své vylomeniny, rád bych se zúčastnil dalších cest Žlutého cirkusu.

6) Jaká je tvoje pomyslná laťka, kterou bys chtěl překonat? Posunout jí dál, jaký je tvůj cíl, co bys chtěl v životě dokázat? A nemusí se týkat jen cestování.

Vždy jsem se chtěl autem vydat na nějakou velkou cestu. Díky Žlutému cirkusu se mi to splnilo. Tím byla moje pomyslná laťka překonána ve velké míře. Možná by teď bylo fajn, posunout laťku rovnou na cestu kolem světa. Mimo cestování je mým velkým snem si pořídit vlastní bagr.

7) Jaký je to pocit, když jsi vyjel maximálně za hranice regionu a najednou se ocitneš v Indii?

Byl jsem jak Alenka v říši divů. Po dlouhé době jsem přišel na to proč. Všude kolem mě bylo spoustu lidí a krajina laděná do oranžové barvy. Hrozně mi chyběla zeleň.

8) Jaké je podle tebe ideální auto na cestování a naopak, které je nejhorší a proč?

Mým malým snem je pořídit si auto Uaz 452 (nebo-li tzv. Buchalka), se kterou bych se rád vydal na Sibiř. To ale neříkám, že Uaz 452 je nejlepší či nejhorší auto na cestování. Jeho předností je země původu, která je shodná se zemí, do které bych s ním chtěl jet. Tzn. že každé auto má své plus i minus.

9) Všiml jsem si, že jsi s sebou vezl krtečka. A také, že ho máš vytetovaného na ruce. Proč?

Je to můj hrdina z dětství. Rád jsem se díval na tuto pohádku. Dokonce mě tatínek vždy budil se slovy: „Vstávej, krtečku!“ Vytetovaného ho mám proto, že jsem chtěl propojit svoje dětství s dospělostí. Vždy jsem chtěl být hasičem a také proto má krtek hasičskou přilbu.

10) Kvůli cestě jsi musel skončit v práci. Jaké to byly pocity a co teď děláš?

Lehké to nebylo. Sloužil jsem jako hasič u SŽDC 4 roky a už jsem si na tuto práci zvykl. Bral jsem to ale jako výzvu a krok vpřed. Hasičem jsem zůstal i nadále, jen jsem nastoupil k jinému útvaru.

11) Jaké je to ze dne na den se stát celebritou? Poznávají tě lidé na ulici?

Za celebritu se nepovažuji. Lidé mě moc nepoznávají. Pár bystrých se už ale našlo. Myslím si, že je to hlavně kvůli tomu, že nemám vousy.

12) Jaký je pro tebe nejsilnější zážitek z cesty?

Nejsilnější zážitek je vlastně celá cesta. Už jen to, že jsem měl možnost jet je hodně silný zážitek. Nejvíc jsem ale nadšený z Nepálu a severní části Indie – Himaláje. V Nepálu mě nejvíc zaujala horská příroda. Himaláje mě zase bavili z důvodu, že je tam zima. Nemám rád teplo.

13) Jaký je naopak nejhorší zážitek z cesty?

Nejhorší zážitek je spojen s pro mě nejhorším záběrem z filmu – tj. utopení Malucha ve vodopádu a následné rozčílení náčelníka.

14) Co tě na cestě nejvíce překvapilo a co nejvíce vyděsilo?

Za půl roku mě překvapilo spoustu věcí a nedá je jednoznačné říct, které bylo překvapením největším. Nečekal jsem ale, kolik lidí naši cestu sleduje a kolik jich stálo kolem silnice a čekalo na náš slavností příjezd zpět do ČR. Nejvíce vyděšený jsem byl z divného zvuku z Maluchu, který se nám ozval 80 km před Samarkandem. V tu chvíli jsem si myslel, že cestu nedokončím a pojedu domů vlakem. Po 3 dnech u Samarkandu se vše povedlo opravit a vlakem jsem domů nemusel.

15)Jaké jsi měl nejzajímavější jídlo na cestě?

Nejzajímavější jídlo je jednoznačně v Indii. Ač by člověk řekl, že jídlo bude všude v Indii podobné, není tomu tak. Co kraj, to jiná chuť. Pálivé ho mají ale všude. I když pálivé nemám rád, vždycky jsem ho snědl.

16) Kam vyrazíš příště?

Jestli Dan nějakou další cestu plánuje a vezme mě s sebou, budu jedině rád. Doufám, že mi to dovolí i další okolnosti.

17) Když řekneme Fiat 126, co tě v první řadě napadne?

Auto vymyšlené polskými inženýry = spolehlivost nula.

18) Troufáš si říct, že tě cesta naučila opravit celého Malucha? Nebo je něco, co opravit ještě neumíš?

Na to, jak je to malé auto, je toho v něm na opravování dost. Myslím si, že celého Malucha opravit ještě neumím. Se svými zkušenostmi bych si asi dokázal poradit.

19) Je lepší Trabant nebo Maluch?

U Trabantu se mi líbí jeho podvozek. U Malucha se mi zase líbí jeho motor. Kdyby se obě auta spojila, možná by to bylo skvělé expediční auto.

20) Jak bys zpětně zhodnotil cestu? Jel bys znovu?

Cestu hodnotím kladně. Myslím, že byl sestaven super expediční tým lidí, kteří společně dokázali velkou věc. Jel bych znovu, bez váhání!

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Jaký je rok?:

 

Newsletter

Chcete si občas nechat od nás zaslat aktuality? Vyplňte Váš e-mail.