Trip na Podkarpatskou Rus 2017 Fiat 500 a 125p - NOVÉ VIDEO

Dominik Šimek a jeho cesta na Podkarpatskou Rus Fiatem 500 : Všem Fiaťákům, kteří mají obavy z cesty musím vzkázat: Jeďte a nebojte se ničeho! To co můžete zažít cestou Fiátkem nezažije některý člověk za celý život! Ten adrenalin, poznání a relax je prostě k nezaplacení. Člověk si začne opravdu vážit malých věcí. Po dvoudení cestě Vám najednou připadá postel, sprcha nebo obyčejný záchod, jako vrchol blaha. Dejte Fiátkům život a vemte je na výlet a né jenom kolem komína.

Trip na Podkarpatskou Rus 2017 Fiat 500 a 125p - NOVÉ VIDEO

1.      Letos jsi absolvoval výpravu na Podkarpatskou rus, jaké byly přípravy a co auto ? Nějak jsi ho speciálně připravoval ?

         Jako každý rok si potřebujeme užít dávku masochismu a pořádně si dát za uši a ještě víc dát za uši našim milovaným Fiátkům a tak jsme se s kamarády domluvily, že pojedeme do naší bývalé části Československa a to na Podkarpatskou Rus. Příprava probíhala jako každý rok pět minut po dvanácté. Vzal jsem auto na zvedák, kde jsem zkontroloval a vyčistil brzdy, zkontroloval jsem podvozek kde jsem narazil na totálně popraskanou pružnou spojku poloosy. Největší příprava ovšem byla v kompletní generální opravě motoru, kterou obstarala "firma" REVORACING . Fíla nám udělal spoustu užitečných úprav ke zvýšení výkonu. Je fakt, že než jsem odjížděl na Ukrajinu neměl jsem najeto ani 500km, ale motor se cestou krásně zajel a jde opravdu za plynem. Daleko horší byly ovšem přípravy s druhým expedičním vozem (F125p 1973), který jsme sice koupili od prvního majitele a nájezd byl jenom 47 tis km, ale 12 roků stál, takže se měnily přední blatníky, lakovalo se, komplet servis brzd atd.

2.      Proč právě Podkarpatská rus, a jaká byla cesta tam, obešla se bez závad a duševních poruch ?:)

        Podkarpatskou Rus jsem se chystal poměrně dlouho. Zajímal mně hlavně vliv československých architektů na místní stavby. Dokonce jsem si sehnal od kamaráda bakalářskou práci na toto téma, která nám byla velkým rádcem. Cesta tam byla velice veselá. Hned po 50km přestala 500-ka jet, protože jsem si hodil na víčko od nádrže (která je v kufru) nějaké věci a zabránil jsem přístupu vzduchu. Pak se měnila na F125p benzínová pumpa. Největší dobrodružství bylo ovšem na Ukrajinských hranicích, kde nás nechali čekat téměř 9 hodin a nakonec nás nechtěli pustit, protože jsme neměli plnou moc k řízení vozidla. Při příjezdu do Lvova mi ve čtyři hodiny ráno přestala svítit 500-ka, takže za chvilku jsem měl za zády dvě policejní auta s rozblikanými majáky. Dopadlo to dobře a po vypití lahve slivovice jsme mohli jít v klidu spát v pětistovce, což opravdu nechceš. Pak nás (F125) jednou táhli v Karpatech na laně protože se prodřel kondenzátor a z neustálých otřesu se uvolnila asi tuna rzi z nádrže. Benzínový filtr jsme pak ještě čistily asi 50x. Největším zážitkem ovšem bylo, když 500-ka při cestě z hor přestala úplně brzdit. Ještě, že zrovna v tu chvíli řídila kamarádka Pája, která se na velké křižovatce elegantně vyhnula protijedoucímu Kamazu s kládami.

3.      Jak se ti cestovalo vzduchem chlazeným dvouválcem ?

          Cestovalo se nám moc pěkně. Jako každou expedici první den mám sto chutí se vrátit, ale pak si na to člověk tak zvykne, že nechce pak řídit žádné jiné auto.

4.      Byl jsi sám, nebo jsi sebou měl nějaké další nadšence?

          Jak jsem již zmiňoval jeli jsme dvě auta.V pětistovce jsem jel s kamarádkou a ve velkém tzv. Polákovi jeli tři kamarádi, který neměli vůbec žádnou zkušenost s expedicí do neznáma starými vozy. Nakonec byli, tak nadšení, že příští rok jedeme znovu.

5.      Kolik jste najeli kilometrů ?

         Najeli jsem jen cca 2500 kilometrů, ale když si vezmeme stav silnic, po kterých jsme museli jezdit, tak jsme si dali opravdu pěkně do těla.

6.      Plánuješ nějaký další trip s Fiátkem, popřípadě kam?

           Příští rok plánujeme samozřejmě další cestu, ale ještě nejsme přesně rozhodnutý. Zazněly tu názvy, jako Slovinsko nebo Estonsko.

7.      Co bys vzkázal ostatním, kteří se bojí jet daleko Fiátkou ?

           Všem Fiaťákům, kteří mají obavy z cesty musím vzkázat: Jeďte a nebojte se ničeho! To co můžete zažít cestou Fiátkem nezažije některý člověk za celý život! Ten adrenalin, poznání a relax je prostě k nezaplacení. Člověk si začne opravdu vážit malých věcí. Po dvoudení cestě Vám najednou připadá postel, sprcha nebo obyčejný záchod, jako vrchol blaha. Dejte Fiátkům život a vemte je na výlet a né jenom kolem komína.

 Orientační mapa výpravy

Komentáře k článku (2)

06.10.2017 10:23:53 | ReagovatŽanda
To co můžete zažít cestou Fiátkem nezažije některý člověk za celý život! - SVATÁ PRAVDA BRATŘE.
01.12.2017 21:25:15 | ReagovatFilip | www.revoracing.cz
Pěkně povedáno :)

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Jaký je rok?:

 

Newsletter

Chcete si občas nechat od nás zaslat aktuality? Vyplňte Váš e-mail.