autor: Filip Branda google+: profil email: 126revo@seznam.cz

Archiv článků hlavní strany 2015

PF 2016

 

 

Autodrom Vysoké Mýto 20.9.2015

Další závod, kterého jsme se zúčastnili byl pod záštotou RTC - Rallye Team Chrudim, jelikož náš seriél závodů 126TROPHY by nebyl schopen zafinancovat celý autodrom, tak jsme neměli jinou možnost. I přes to, že jsme Maluchářům zařídili slevu na startovném, bohužel jsme se sešli jen dva, kteří závodili, jako podpora přijelo i několik dalších maluchářů. Na start jsem se postavil já se svou 126stkou a Tibor Landl, se kterým jsme soupeřili o každou vteřinu. Autodrom nabízí možnost svést se "rychleji", není to jen klikatá dráha, jako například v Rychnově.

Technika nás nezradila, auto šlapalo jako hodinky a opět mě můj motor utvrdil v tom, že je ve velice dobré kondici a teď je na řadě investovat do předovky ! Ráno jsme si užili několik treningových jízd a poté 5 měřených RZ po dvou kolech. Z diváckých tribun jsem dokonce zaslechl " ten jede dobře, vůbec se s tím nesere" ... potěšilo :) Při každé RZ jsem si říkal, pojedu čistou stopu, abych neztrácel zbytečný čas .. jak myslíte, že to dopadlo ? Nedokážu nechat hydraulickou ruční brzdu na svém místě a trhání volantem spojené s jízdou bokem jsem si užíval :) 

Galerie ze závodu >>>

VIDEA

Tibor Landl, Filip Branda - Fiat 126 - RTC Vysoké Mýto 20.9.2015

Filip Branda autodrom Vysoké Mýto 20.9.2015 1RZ onboard

Filip Branda autodrom Vysoké Mýto 20.9.2015 3RZ

 

 

Kalendář 126TROPHY 2016

Jako každým rokem pro Vás přinášíme kalendář pro rok 2016, který jsme sestavili z fotografií ze závodu v Rychnově nad Kněžnou. Kalendáře si můžete objednat na eshopu www.fiat500126.cz je vytištěný na kvalitním papíře, cena za formát A2 je 60,- Kč a A3 je 30,- Kč.

 

Psali o nás ve SVĚTĚ MOTORŮ

Ten kdo si nekoupil Svět motorů a přišel o náš článek z Maluchářské výpravy, máme pro Vás jeho náhled. Odkaz přímo na stránky časopisu naleznete pod tímto odkazem www.svetmotoru.auto.cz/clanek/zabava/5393/malucharska-vyprava-k-mori-2015-jde-to-kdyz-se-chce.html a nebo pod tímto textem samotný náhled. Popřípadě se dá článek stáhnout ( uložit cíl jako kliknutím na obrázek pravým myši ) a vytisknout. Příjemné počtení :)

 

12. Maluchiáda 4.-6.září 2015

 

Další Maluchiáda je za námi :) Konala se opět na Plzeňsku, posuďte samy :) Jak o Maluchiádě napsal Klatovský deník: „Jde o největší český sraz, na který letos přijelo 51 vozů. Podobný se pořádá ještě v Pardubicích, ale tam přijedou i lidé z Polska, Slovenska a Maďarska, takže je jich tam více než Čechů," uvedl předseda pořádajícího spolku Michal Sýkora.

Galerie z 12. Maluchiády >>>

 

 

Maluchářská výprava k moři 2015

Rozhodli jsme se jet k moři - Baltu Maluchem, tak jsme se sebrali a jeli. Zdolali jsme 2540km, jediná porucha byla v tom, že jsem zapomněl při přebalování tričko malýho na střeše, to za jízdy spadlo do motoru a hořelo, takže trošku ohořel motor, jinak bez poruchy ! Spotřeba při plně naloženým autě 5,5l a plně myslím až po střechu :) A pak, že to nejde ... :) díííky všem zúčastněným za krásnou dovolenou.... tak kam pojedeme příště ?

Původní plán cesty bylo 2000 km a koupání v Baltu, při cestě poznat zákoutí Polska a hlavně návštěva v Maluch Cafe na maluší kafe. Do kavárny se nás vydalo 9, cestou k moři se k nám přidala Moravská část a 3 se od výpravy odpojili a jeli dom, takže nás nakonec jelo 8. Cestu jsme jeli přes Krakow do Warzsawy, kde jsme přespali v místním kempu a prolítli město. Další zastávka byla u Mazurských jezer, kde nám nepřálo počasí, tak jsme se vydali do Hitlerova sídla a poté k Ruským hranicím a po pobřezí směrem na Gdansk. Malušky jsme povozili na trajektu a poté do krásného Gdansku. Hlavním cílem cesty byla "kosa" poloostrov Hel, kde jsme nějaké ten den zůstali. Podívali jsme se do města Leba, kde jsme poznali místní poušť u moře. Celkem jsme najeli 2540km bez větších závad, celá maluchářská kolona si cestu užila, škoda jen, že ten čas tak letí. Cestou zpět jsme viděli dominantu Polska hrad Malbork a spousty dalšího.

Cestou na nás ostatní mávali, stavěli nás na křižovatkách, tleskali nám ... dělali jsme úsměv na tváři lidem, kteří kolem nás projížděli, fotili se nás ... neskutečná atmosféra, která dodávala pozitivní energii na cestě a hnala nás plnou parou dopředu, kdo tenhle pocit zažil, ví o čem mluvím. Na benzince jsme od místních poláků dostali zahrádku na střechu a zadní okno výměnou za dvě česká piva :))

Během cesty mi přišel email od jednoho poláka, který nás viděl na cestě a podle reklamy na autě si náš našel a že nám přeje pěknou cestu, další video se objevilo na facebooku skupiny 126fan, kde si nás jeden místní klučina natáčel a video hnedka upnul na web ... tady teprve vidím, jak je ten svět malý :)) Jen mě mrzí, že jsme cestou v Polsku viděli asi jen 5 maluchů, podle slov jednoho poláka, když toho bylo hodně, tak si toho nikdo nevážil, teď ty auta mizí a shánějí se špatně.

Abych tady nepsal zbytečný bláboly z cesty a nějak to zhrnul. Byla do naše první cesta na dovolenou ve Fiatu a rozhodně nebude poslední, takovýchto zážitků není nikdy dost a my na to budeme vzpomínat, před cestou jsem slyšel asi milionkrát takovou dálku ? to nedáte, budete pořád opravovat, tam nejezděte s dítětem ? ... no a to mě utvrdilo v tom, že musíme jet. Všechno jde když se chce, tak jaká je Vaše výmluva ? Těším se na další cestu, určitě nebyla poslední :)

galerie z výpravy zde >>>

II. Mezinárodní sraz závodních a seriových Fiatů 126 a 500

          Po úspěšném prvním srazu v Pardubicích minulý rok jsme se rozhodli uspořádat další závod ze seriálu 126TROPHY, tentokrát  pod názvem II. Mezinárodní sraz závodních a seriových Fiatů 126 a 500 konaný dne 26.-27.6.2015. Dlouho jsme vybírali, aby trať byla přijatelná pro nás všechny a nakonec jsme vybrali motokárovou dráhu v Rychnově nad Kněžnou, která se nám jevila jako vhodná pro naše malá auta. Šířka trati 4-5m, 100% asfaltový povrch a délka jednoho kola cca 900m.

galerie ze srazu >>>

           Nerad říkám závod. Ano, jedná se o akci, kde se jezdí na trati, ale nově jsme vytvořili jízdu pravidelnosti, do které se mohl přihlásit i ten, kdo nerad jezdí rychle a nebo si nechce "ničit" auto a tak se mezi přihlášené objevil i jeden Fiat 126 cabrio. Kategorie vozidel byly také posílené o jednu a to seriové, upravené, závodní a swap. Celkem se přihlásilo 16 jezdců, mezi kterými byly 3 ženy. Jako spestření akce byly jízdy na motokárách a soutěz ve skládání motoru, kterou jsme pro účastníky připravili. Absolutní vítězové motor ve dvojici složili za 16minut, dokážete to i Vy ? :)

           Sám za sebe mohu říci, že jsem si akci užil, rád bych poděkoval všem, kteří se zúčastnili za skvělý víkend a jako bonus pro všechny se můžete podívat na video, které mluví za vše :) Těším se na další akci, o které Vás budeme informovat na stránkách www.126trophy.cz

video ze srazu >>>

XII. Mezinárodní sraz Fiatů 126 Hořice v Podkrkonoší

          Mezi naše koníčky nepatří jen závoděním, ale samozřejmostí jsou srazy s tématikou těchto vozidel. Dne 6.6.2015 jsme navštívili sraz Fiatů 126 v kempu U Věže v Hořicích. Co se srazu týče, tak organizace opět strašná, jak jsme se tomu přesvědčili minulý rok, ale určitě jsme si ho užili i tak ve společnosti dobrých lidí. zároveň jsme otestovali auto na cestu k moři, kterou letos plánujeme, vše proběhlo bez větších poruch a i synátor v sedačce si cestu užíval a to je hlavní :)

zobrazit galerii ze srazu >>>

 

První zimní klouzačka 14.2.2015 ohlédnutí zpět

autor článku: Filip Branda 1.5.2015

          Čas plyne jako voda a máme tu rok 2015. Předešlý rok 2014 jsem konečně zrealizoval myšlenku založit 126TROPHY.CZ, jehož cílem je sdružit majitele vozů Fiat 126 a 500 a umožnost start do závodu i těm nejchuším, což se nám podařilo a na první závod v Pardubicích přijelo 15 jezdců. Upřímně jsme ani nedoufali, že by se mezi malucháři našlo tolik lidí, kteří mají stejné zájmy jako my a kteří by se mohli zúčastnit. Po velkém úspěchu a kladných ohlasech jsme se rozhodli v pořádání akcí pokračovat a naplánoval jsem akci pod názvem První zimní klouzačka konaná na letišti Luže u Dobrkova dne 14.2.2015.

          Do závodu se nakonec přihlásilo 9 jezdců s vozy Fiat 126, trať byla postavená ve stylu závodů RTC - Rally Team Chrudim a to Sprint Slalom na dvě kola. Podle názvu se mělo jednat o zimní klouzačku, ale bohužel počasí "nepřálo" a připomínalo to spíše jarní počasí, což na jednu stránku vůbec nevadilo, alespoň jsme na letišti zbytečně nezmrzovali.

zobrazit celý článek >>>

Aktualizováno 15. 1. 2016 18:03

Návody, tipy a technická data

Menu

Facebook

 

Ke stažení

PŘÍRUČKY OPRAV

 Fiat 126 CZ (formát pdf,  20,3MB)

Fiat 126BIS EN (formát pdf,  87,5MB)

 Fiat 500 CZ (formát pdf,  42,4MB)

NÁVODY K OBSLUZE

Fiat 500 (formát pdf,  19,7MB)

KATALOGY ND

Fiat 126 (formát pdf,  69,4MB)

Fiat 500 (formát pdf,  69,3MB)

Výprava do ITÁLIE 2017

Další Maluchářská výprava směřuje k moři do Itálie. Plánujeme najet přes 3 tisíce kilometrů, vykoupat se v moři a cestou zpátky projet ALPY. Termín je 21.8.-3.9.2017.

Nevíte kam na dovolenou ? Přidejte se :)

Nakupujte u nás

Sháníte nějaké díly na naše vzduchem chlazené miláčky ? Navštivte náš eshop www.fiat500126.cz

Naleznete zde široký sortiment jak seriových dílů, tak na závodní vozy, či díly na zvýšení výkonu Vašeho motoru.

Cestujeme maluchem

Maluší výlet do Harrachova

Go to top