Z malého dvouválce, dospělý a rychlý blesk a jeho proměna

Určitě jste si na našem webu všimli, menší, větší renovace Fiátku 500 typ F, červené barvy. Jeho majitel nás oslovil poprvé v roce 2019 a to kvůli nefunkčním brzdám, toho času počůrávající se Fiátek, který byl opravdu ve špatné kondici. Po opravení brzdové soustavy a také vytrženého šteftu hlavy válců Fiátek putoval znovu domů, ale netrvalo dlouho a byl u nás na dílně znovu. Tentokrát se jednalo o kompletní renovaci podvozku, oživení interiéru a spousty dalšího. Hlavním úkolem bylo ošetření karoserie od rzi, která je pro naše Fiátky velkou hrozbou. Píše se konec roku 2020 a Fiátka čeká tentokrát velká změna. Jako první nás čeká lakování motorového prostoru do barvy vozu, nová 5 stupňová převodovka s kompletně novým motorem s bezkontaktním zapalováním s červeným modulem a spousty dalších úprav nejen za účelem zvýšení výkonu, ale hlavně za účelem pohodlnějšího, zábavného svezení. Krátká 3,4 a k tomu pátý stupeň z malého auta udělá dospělé auto, se kterým bude radost jezdit. A jak se nám renovace Fiátku povedla se koukněte, uvidíte zde fotky před ve srovnání s fotkami po renovaci a také videa, která jsme pro Vás v průběhu renovace natočili. Fiátek v současné době ještě není dokonalý, stále je na něm co zlepšovat, co zkrášlovat, ale jak se říká, pomalu, ale jistě :)

Určitě jste si na našem webu všimli, menší, větší renovace Fiátku 500 typ F, červené barvy. Jeho majitel nás oslovil poprvé v roce 2019  a to kvůli nefunkčním brzdám, toho času počůrávající se Fiátek, který byl opravdu ve špatné kondici. Po opravení brzdové soustavy a také vytrženého šteftu hlavy válců Fiátek putoval znovu domů, ale netrvalo dlouho a byl u nás na dílně znovu. Tentokrát se jednalo o kompletní renovaci podvozku, oživení interiéru a spousty dalšího. Hlavním úkolem bylo ošetření karoserie od rzi, která je pro naše Fiátky velkou hrozbou. Píše se konec roku 2020 a Fiátka čeká tentokrát velká změna. Jako první nás čeká lakování motorového prostoru do barvy vozu, nová 5 stupňová převodovka s kompletně novým motorem s bezkontaktním zapalováním s červeným modulem a spousty dalších úprav nejen za účelem zvýšení výkonu, ale hlavně za účelem pohodlnějšího, zábavného svezení. Krátká 3,4 a k tomu pátý stupeň z malého auta udělá dospělé auto, se kterým bude radost jezdit. A jak se nám renovace Fiátku povedla se koukněte, uvidíte zde fotky před ve srovnání s fotkami po renovaci a také videa, která jsme pro Vás v průběhu renovace natočili. Fiátek v současné době ještě není dokonalý, stále je na něm co zlepšovat, co zkrášlovat, ale jak se říká, pomalu, ale jistě :)

První návštěva, aneb počůrávající se Fiátek

 Renovace interiéru a podvozku na Fiatu 500 - 03.2020 - část. 1

Interiér Fiátku prošel také velkou proměnou, jako hlavní dostal nový koberec červené barvy, který celý interiér prosvětlil a v kombinaci s novými potahy, na přání majitele, z látky Final tmavě šedé ( vzorníky látek ). Dále proběhla montáž předních pásů také červené barvy. Posuďte samy, oproti původnímu stavu je to změna veliká.

Renovací také proběhl kompletně celý podvozek a tím myslím opravdu kompletní. 

Renovace interiéru a podvozku na Fiatu 500 - 03.2020 - část. 2

první dvouválec vyzdvihnut do nebes a ukázka stavu před renovací

Auto je po kompletní renovaci podvozku, interiéru a nějaké další drobnosti, které jsme v minulosti prováděli. Píše se rok 2021 a Fiátka čeká tentokrát velká změna. Jako první nás čeká lakování motorového prostoru do barvy vozu, nová 5 stupňová převodovka s kompletně novým motorem s bezkontaktním zapalováním s červeným modulem a spousty dalších úprav nejen za účelem zvýšení výkonu, ale hlavně za účelem pohodlnějšího svezení. Krátká 3,4 a k tomu pátý stupeň z malého auta udělá dospělé.

lakování motorového prostoru Fiat 500 červená barva

skládání motoru a příprava na montáž 5kvaltu do Fiatu 500

výměna kompletní elektroinstalace Fiat 500F, r.v. 1970

Původní plán byl vyměnit pouze staré konektory elektroinstalace, ale po bližší prohlídce staré jsme se s majitelem rozhodli pro kompletní výměnu elektroinstalace, nových světel, žárovek, blinkrů. Dále nakonec proběhla výměna nárazníků a všech chromových věcí, přeci jen auto začíná vypadat k světu a každá nedokonalost na něm je vidět :)

 
 

má první jízda s 5 kvaltem ve Fiatu 500 - ANO nebo NE ?

 Fiat 500, r.v.1970 jarní projížďka a zajíždění nového motoru

 

A to je prozatím vše, o dalších úpravách tohoto autíčka Vás budeme informovat, inspirovat :)

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Jaký je rok?:

Newsletter

Chcete si občas nechat od nás zaslat aktuality? Vyplňte Váš e-mail.