Zvýšení brzdného účinku brzd


          Setkali jste se například se situací, že jsme vyměnili veškeré díly nápravy, brzd a stejně Vaše auto nebrzdí, prošlápnete pedál na podlahu ? Musíte za jízdy pumpovat pedál, aby auto pořádně zabrzdilo, ačkoliv máte vše nové ? Čtěte až do konce a poradím Vám, jak na to, aniž by Vás to stálo ani korunu :)

 

foto: seriová náprava, brzdy, tak jak předepisuje výrobce

          Hlavním problémem u našich vzduchem chlazených aut jsou brzdové čelisti, respektive pružinky na samostavech. Ne každé mají silnou pružinu u samostavu, aby dokázaly udržet čelist v takové poloze, aby hned brzdili. S tím souvisí brzdové pružiny, které tyto samostavy stahují k sobě. Řešení problému je jednoduché a zadarmo :) Jako první varianta je vyměnit pružinu za nějakou starší "unavenější" a nebo nejlepší způsob, který se nám osvědčil je převrtat díry čelistí bléže k sobě, viz. tento náčrtek.

 

           Je to jednoduché že ? Já osobně na svém autě vrchní pružiny nemám vůbec, mám za sebou Maluchářskou výpravu do ALP a brzdy fungovaly na 100%, občas se stane, že slyšíte mírné drhnutí čelisti, ale nestalo se, že by auto samo přibržďovalo. Pokud Vám tento článek pomůže, dejte nám vědět, potěší to :) 

Newsletter

Chcete si občas nechat od nás zaslat aktuality? Vyplňte Váš e-mail.