Cestujeme vzduchem chlazenými dvouválci

          Mezi naše další koníčky patří cestování, jak jinak, než vzduchem chlazenými dvouválci. Rozhodli jsme se procestovat Evropu a troufnu si říci, že jednou v důchodu si řeknu, že jsem Fiátkem procestoval celý svět. Naším hlavním cílem je cestovat s Vámi, nejsme sobci a rádi jezdíme ve skupině, protože tím se cestování zpříjemní a cesta v koloně utíká daleko lépe, než když jedeme samy. Nevěříte, že to jde ?  Všechno jde, jen se musí chtít, tak pojeď s námi :)

2023-2024 ? VELKÁ CESTA NA SEVER Fiátkem

         Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko ... toto je cíl naší další velké cesty. V současné době jsme se se ženou rozhodli postavit dům a jako odměna za tu dřinu, bude dovolená Fiátkem, je to zatím hodně velká budoucnost, ale je třeba pomalu plánovat. Určitě bychom jeli rádi minimálně na 3 týdny a procestovali sever. Zajímá tě tato cesta ? Chceš se přidat ? Ozvi se :)

2019 BRANĎÁCI A ZVOLEN 2019

          Letošní rok jsme se bohužel na delší výpravu nemohli vydat, ale i tak alespoň na Slovensko na sraz. Máme za sebou další skvělý sraz, tentokrát Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting konaný na Slovensku dne 28.6.-30.6.2019. Moc děkujeme organizátorům za skvělý zážitek, takto by to mělo vypadat :) Vzduchem chlazená atmosféra, skvělá parta lidí :)

VIDEO NA YOUTUBE

2018 Trip na Slovensko vzduchem chlazenými dvouválci

Letos jsme se vydali na menší dovolenou na Slovensko, spojenou s tradičním srazem Fiatů 126 ve Zvoleně, který se zde konal opět po 7 letech. Na místě náš čekalo příjemné kempování v Autokempu Neresnica. V pátek 29.6.2018 se kolona aut v 18 hodin vydala do města Zvolena, kde byl pro účastníky připravený koncert. Večer Oldies disko v kempu.

V sobotu 30.6.2018 v 10:30 hodin vyrazila kolona na nedaleké letiště Dobrá Niva, kde byl pro účastníky připravený bohatý program nejen pro dospělé ať už vystoupení folklorního sboru, školy tance, atrakcí pro děti, tak i měřený slalom a další.

Po perfetně zorganizovaném pohodovém sraze jsme se vydali skrz Tatry provětrat naše Fiátky. Bylo to krásná dovolená.

VIDEO NA YOUTUBE

 2017 Maluchářská výprava do ITÁLIE skrz alpy

         Tour de Italia skrz Alpy splněna :) Namotali jsme okolo 3000km, každý jinak, bez vážnějšího problémů se kilometry prokousalo 11 Fiátků 126, 2 Trabanti a 1 Cooper a samozřejmě mraky nadšenců v nich :) Zdolali jsme přes 2800m/n/m. Díky všem za povedenou dovolenou, za nás určitě nejhezčí dovolená, kterou jsme kdy absolvovali :)

článek z výpravy do Itálie

2016 Maluchářská výprava ALPY 

          Že to nejde ? ale jde :) vyjeli jsme s pěti Fiaty 126 a jednou 500 do Rakouských ALP, zdolali jsme skoro 2000 kilometrů se vzduchem chlazenými dvouválci, zdolali přes 2500m/n/m, projeli třemi státy bez větších závad a to s 24 koňmi pod kapotou :)  Článek z výpravy do ALP

2015 Maluchářská výprava k baltu

Rozhodli jsme se jet k moři - Baltu Maluchem, tak jsme se sebrali a jeli. Zdolali jsme 2540km, jediná porucha byla v tom, že jsem zapomněl při přebalování tričko malýho na střeše, to za jízdy spadlo do motoru a hořelo, takže trošku ohořel motor, jinak bez poruchy ! Spotřeba při plně naloženým autě 5,5l a plně myslím až po střechu :) A pak, že to nejde ... :) článek z výpravy k baltu

Články k výpravám se vzduchem chlazenými dvouválci

Historie Historie:
MALUCHEM DO RUMUNSKA / 2023 (Official Road Movie)

MALUCHEM DO RUMUNSKA / 2023 (Official Road Movie)

JE TO TADY! Již oficiální cesta na žebráka do Rumunska 2023! Po měsících intenzivní práce a přednášek je konečně online. Představujeme ti náš nový, velkolepý a rozhodně nejdelší film celé historie našich výletů s Maluchem.

Fiat 126p and UOVO 300 test drive at sunset

Fiat 126p and UOVO 300 test drive at sunset

Menší projížďka s obytným přívěsem UOVO 300 s celkovou hmotností 123 kg při západu sluce.

Vezeme domů obytný přívěs UOVO 300 s celkovou hmotností 123kg, ideální pro každého veterána

Vezeme domů obytný přívěs UOVO 300 s celkovou hmotností 123kg, ideální pro každého veterána

Jak jsme Vám již v jednom z přechozím videu říkali, kamarád Tomáš postavil obytný přívěs UOVO 300 s celkovou hmotností 123kg. Původní koncept byl postavit obytný přívěs, lehký obytný přívěs, který budete moci táhnout za jakýmkoliv veteránem a moc Vás jeho váha nezatíží. My jsme dostali tu možnost a přívěs máme zapůjčený na nějaký ten den, abychom Vám ho mohli představit, nafotit, natočit a je nám velkým potěšením Vám říci, že si jej teď vezeme domů. Pokud by Vás o přívěsu cokliv zajímalo, tak mi napište, rádi Vaše otázky zodpovíme.

Pozvánka na VZDUCHEM CHLAZENOU VÝPRAVU 2022

Pozvánka na VZDUCHEM CHLAZENOU VÝPRAVU 2022

Vzduchem chlazení nadšenci, začal jsem plánovat dovolenou na příští rok 2022 a rád bych uspořádal další velkou vzduchem chlazenou výpravu. Nápad je zatím v plenkách, ale ten první impuls tam je a právě začínám plánovat !!! Máš chuť se přidat a zažít vzduchem chlazenou dovolenou ? Přidej se k nám. Hrubý plán je 14 dní někdy v létě, cca 3000km. A jako první jsem pro Vás natočil videopozvánku, kde naleznete první informace o cestě :) Pokud Vás to zajímá, klik na tento odkaz.

Poděkování

Poděkování

Před nedávnem jsme Vám ve videu ukazovali toto Dčko, se kterým majitel vyrazil s rodinkou do Chorvatska. Video z přípravy na cestu naleznete o pár článků maličko níže. Nedávno nám po samotné dovolené přišlo poděkování od Dominika a znělo takto: 3009km, 10 zemí za 12 dní. Fiátek se s cestou popral statečně, děkujeme za zprávu.

500 Oprav na Balkáně 2019

500 Oprav na Balkáně 2019

Bylo nás šest. Čtyři kluci a dva vozy Fiat 500. Třináctidenní, letní jízda Balkánem, která začala potřebou před problémama utíkat a nakonec nás donutila neustávajícíma opravama problémy řešit. Za 3700 kilomerů zažiješ spoustu věcí, potkáš spoustu lidí, uvaříš spoustu snídaní a uvaříš spoustu dílů tohohle italskýho skvostu.

VZPOMÍNKA - Maluchářská výprava ALPY 2016

VZPOMÍNKA - Maluchářská výprava ALPY 2016

Že to nejde ? ale jde :) vyjeli jsme s pěti Fiaty 126 a jednou 500 do Rakouských ALP, zdolali jsme skoro 2 tisíce kilometrů se vzduchem chlazenými dvouválci, zdolali přes 2400m/n/m, projeli třemi státy bez větších závad a to s 24 koňmi pod kapotou :) Vyjeli jsme na nejznámější Alpskou silnici Grossglockner Hochaslpenstrasse, nahoru na dvojku, dolů na dvojku, motory šlapaly, brzdy smrděli, ale zvládli jsme to :) Cestou jsme navštívili krásná místa, nejznámější asi Hallstatt, nádnerné Alpské město, dále jsme dojeli do Německa do Berchtesgadenu do Orlího Hnízda a samozřejmě zastávka nesměla chybět ani na LIPNĚ, kde jsme naše auta povozili na trajektu :)

Co si sbalit na cestu s Fiátkem ?

Co si sbalit na cestu s Fiátkem ?

S Fiátky cestujeme všichni, ať už jen pro radost po městě s rodinou na zmrzlinu, nebo různé srazy, delší výpravy, nebo na dovolené. Co ale vozit sebou, abych v případě potřeby mohl jet dál a nemusel jsem volat asistenční službu ? Na tuto otázku se zaměříme v tomto článku, který vznikl díky Vašim dotazům, takže pokud Vás to alespoň trochu zajímá, klik na tento odkaz.

Trabantem i Fiatem z Indie až domů - rozhovor s Honzou Setvínem

Trabantem i Fiatem z Indie až domů - rozhovor s Honzou Setvínem

Před časem jsme Vás prosili o nějaké otázky na Honzu Setvína, co by řidiče Fiatu 126 žlutého cirkusu Dana Přibáně. Vámi položené otázky nám Honza vypracoval a tady máte odpovědi :) Pokud by Vás ještě něco zajímalo, ptejte se dole v komentářích, Honzu odkážeme na dotaz, aby Vám odpověděl. Odpovědi jsou jasné a stručné, ostatně mrkněte do článku :)

Branďáci na 16. Maluchiádě 6.-8.9.2019 pořádané 126FAN.CZ

Branďáci na 16. Maluchiádě 6.-8.9.2019 pořádané 126FAN.CZ

Máme za sebou skvělý vzduchem chlazený sraz, tentokrát v Jesenici u Rakovníka a to 16. Maluchiádu, která se konala 6.-8.9.2019. Mrkněte na videjko ze srazu, které mluví za vše :)

Branďáci a Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting

Branďáci a Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting

Máme za sebou další skvělý sraz, tentokrát Zvolen 2019 - traditional Fiat 126 and Old Fiat meeting konaný na Slovensku dne 28.6.-30.6.2019. Moc děkujeme organizátorům za skvělý zážitek, takto by to mělo vypadat :) Vzduchem chlazená atmosféra, skvělá parta lidí :) Koukněte na video ze srazu, kliknutím na tento text ...

500 Oprav na Balkáně 2019

500 Oprav na Balkáně 2019

Bylo nás šest. Čtyři kluci a dva vozy Fiat 500. Třináctidenní, letní jízda Balkánem, která začala potřebou před problémama utíkat a nakonec nás donutila neustávajícíma opravama problémy řešit. Za 3700 kilomerů zažiješ spoustu věcí, potkáš spoustu lidí, uvaříš spoustu snídaní a uvaříš spoustu dílů tohohle italskýho skvostu. Celý film můžeš shlédnout pod tímto odkazem :) Přejeme příjemnou podívanou ...

Akce a srazy 2019 - KALENDÁŘ AKCÍ

Akce a srazy 2019 - KALENDÁŘ AKCÍ

Pomalu se nám začínají plnit akce vzduchem chlazených dvouválců pro rok 2019. Pokud více o dalších akcích, o kterých by se měli dozvědět i ostatní, napište nám. Děkujeme a do nové sezóny Vám přeji mnoho úspěšně najetých kilometrů :)

Maluchem przez Afrykę - SERIÁL 10 DÍLŮ

Maluchem przez Afrykę - SERIÁL 10 DÍLŮ

Polský seriál MALUCHEM PŘES AFRIKU !!!! Po rocznych przygotowaniach Maluch wyrusza do Egiptu. Już na początku pojawiają się problemy - Maluch wjeżdża do kontenera na holu. Następnie samochód zostaje zatrzymany w egipskim porcie. Po dwóch tygodniach walki z egipskimi oficjelami ruszamy na podbój Afryki. Kłopotliwe okazuje się również załatwienie wiz do Sudanu. Czas oczekiwania spędzam u Mohameda. Uczestniczę w przygotowaniach do ślubu i wypływam w rejs po Nilu. Serial został zrealizowany podczas wyprawy PoDrodze Afryka w 2014 roku. Premiera telewizyjna - grudzień 2016.

Maluchem jen kam to půjde - Expedice Balaton 2018

Maluchem jen kam to půjde - Expedice Balaton 2018

Jak to vše začalo? Nápad vyrazit s malým autem do světa vznikl po tom, co jsem zjistil, že se s trabantem dá objet celý svět. Rozhodl jsem se na nic nečekat a den po mých 22. narozeninách koupil auto, kterým by většina lidí nejela ani na nákup. Jednalo se o polské vozítko Fiat 126p, které už 31 let brázdilo silnice. Půl roku jsem auto s pomocí kamarádů opravoval, aby bylo připravené na cestu.... celý článek po kliknutí :)

Maluchem kolem Černého moře 2018 - To The World

Maluchem kolem Černého moře 2018 - To The World

Další parta cestovatelů se vydala na cestu Maluchem kolem Černého Moře, dokonce dvěma Fiátky. 18.8.2018 startovali a jejich cestu můžete sledovat na jejich facebooku To The World pod tímto odkazem :) Přejeme šťastnou cestu :)

Maluchem za 13 tisíc na severní konec Evropy: první oprava po dnu cesty

Maluchem za 13 tisíc na severní konec Evropy: první oprava po dnu cesty

V sobotu 21. července nastartoval Michael Šafr svého malucha a vyrazil na sedm tisíc kilometrů dlouhou pouť k Nordkappu a zpátky. Modrý Fiat 126p tak oslavil 45. výročí zahájení výroby tohoto ikonického vozu. Oficiální start výroby se datuje na 22. července, první kusy ovšem sestavili v Bielsko-Białe přesně 6. června 1973. Odvážný pár z Hradce Králové pojal svou dovolenou trochu netradičně. Michael Šafr a Radka Chalašová dali dohromady staréhoMalucha za 13 tisíc a vydali se s ním pokořit nejsevernější bod pevninské Evropy skrze sedm cizích států. Cestovatelé ujeli přes 7 tisíc kilometrů, několikrát přezouvali pneumatiky, opravovali motor i podvozek a zažili neuvěřitelné příhody.

Trip na Slovensko 2018 a ještě dále

Trip na Slovensko 2018 a ještě dále

Letos jsme se vydali na menší dovolenou na Slovensko, spojenou s tradičním srazem Fiatů 126 ve Zvoleně, který se zde konal opět po 7 letech. Mrkněte na video a na fotogalerii :)

TRIP NA SLOVENSKO 2018, MOŽNÁ I DÁLE

TRIP NA SLOVENSKO 2018, MOŽNÁ I DÁLE

Ptáte se mě, jestli jezdíme na srazy s velkou účastí aut, jestli pojedeme letos na dovolenou, jestli pojedeme v koloně více aut a hlavně, jestli můžete jet s námi. Proč NE ! :) Tento rok jsme vytvořili dovolenou spojenou se srazem vzduchem chlazených dvouválců, jak jinak, než v rodišti velkých srazů na Slovensku ve Zvoleně ! Pokud nevíš, kam letos na dovolenou, přidej se k nám buď na týdenní dovču a nebo na 14 dní. Startovat budeme společným odjezdem na Slovensko, pojedeme v koloně....

MALUCH 2750 KM ROADTRIP TO ITALY 2017 - Ludmilka Gabrisova

MALUCH 2750 KM ROADTRIP TO ITALY 2017 - Ludmilka Gabrisova

Toto bola jedna časť mojich prázdnin. Prešli sme veeeeľa kilometrov až do Talianska. Zažili sme kopu zážitkov. Síce je to trocha :D dlhšie video ale oplatí sa pozrieť až do konca. Posledných 7minút je mojich najobľúbenejších. Ak by som mala všetko zaznamenať čo sme prežili asi by to bolo neuveriteľne dlhé video :D. Tak aspoň takto. Ďakujem všetkým zúčastneným, bolo to s vami super.

Maluchářská výprava do Itálie skrz Alpy  21.8.-3.9.2017

Maluchářská výprava do Itálie skrz Alpy 21.8.-3.9.2017

Tour de Italia skrz Alpy splněna :) Namotali jsme okolo 3000km, každý jinak, bez vážnějšího problémů se kilometry prokousalo 11 Fiátků 126, 2 Trabanti a 1 Cooper a samozřejmě mraky nadšenců v nich :) Díky všem za povedenou dovolenou, za nás určitě nejhezčí dovolená, kterou jsme kdy absolvovali :) Jak jsem cestu viděl já si můžete přečíst v článku :)

Maluchářská výprava ALPY 2016

Maluchářská výprava ALPY 2016

Že to nejde ? ale jde :) vyjeli jsme s pěti Fiaty 126 a jednou 500 do Rakouských ALP, zdolali jsme skoro 2 tisíce kilometrů se vzduchem chlazenými dvouválci, zdolali přes 2500m/n/m, projeli třemi státy bez větších závad a to s 24 koňmi pod kapotou :)

Maluchářská výprava k Baltu 2015

Maluchářská výprava k Baltu 2015

Rozhodli jsme se jet k moři - Baltu Maluchem, tak jsme se sebrali a jeli. Zdolali jsme 2540km, jediná porucha byla v tom, že jsem zapomněl při přebalování tričko malýho na střeše, to za jízdy spadlo do motoru a hořelo, takže trošku ohořel motor, jinak bez poruchy ! Spotřeba při plně naloženým autě 5,5l a plně myslím až po střechu :)

Newsletter

Chcete si občas nechat od nás zaslat aktuality? Vyplňte Váš e-mail.